Найгостріша та найактуальніша проблема людства – екологія. Одні країни роблять для цього максимум, інші лише переймають корисний досвід. Помилково думати, що одна чиста вулиця впливає на все брудне місто. Те саме можна сказати і про планету.
Якщо говорити про Україну, то 22% від населення не має доступу до централізованої системи вивезення сміття. Як правильно утилізувати поліетилен чи сортувати сміття знають далеко не всі, а якщо й знають, то подібна ініціатива не поширена на рівні локальної влади.
Нещодавно було прийнято закон, що забороняє використання, виготовлення та безкоштовне поширення поліетиленових пакетів. Це вплинуло на виробництво пакетів екологічних.
Прості, але дієві поради, щоб берегти екологію
Перехід на біорозкладні пакети.
Їхня головна перевага полягає у використанні натуральних компонентів для виробництва: кукурудзяний або картопляний крохмаль. У складі кульків немає ні спеціальних присадок, ні пластику, тому вони розпадаються виключно на природні компоненти.
Як правильно їх утилізувати?
Доступні для компостування навіть у домашніх умовах із використанням спеціальних, але доступних засобів;
на промисловому рівні облаштовуються спеціальні полігони.
Свідоме використання пластику.
По-перше, необхідно скоротити масове виробництво одноразової поліетиленової упаковки, по-друге, використовувати її максимум, а не викидати після першого використання.
Грамотне сортування сміття.
Можна сказати, що це одна з відповідей на запитання: «Як правильно утилізувати поліетилен?». Кожен тип відходів повинен мати свій контейнер, щоб не змішуватись. Це значно полегшить процес подальшої його переробки, що дуже актуально для пластику.
Повністю відмовитись від використання пластикової упаковки.
Для цього існує безліч варіантів: біологічні пакети, паперова упаковка, текстильна продукція.
Створення спеціальних і законів із виробництва небезпечної екології продукції.
В Україні подібна практика вже спостерігається, а в європейських країнах вже активно діє та показує відмінні варіанти.
Актуалізувати дані щодо проблем екології.
Населення має усвідомлювати, що дії кожного ведуть або поліпшення ситуації, або її погіршення.
Перехід до екологічного транспорту.
Електротранспорт, велосипеди чи громадський транспорт, який рекомендують використовувати експерти.
Скорочення використання шкідливої побутової хімії.
Яка побутова хімія найшкідливіша для екології? Фахівці відповідають: містить фосфати, солі, ефіри фосфорних кислот. Вибирайте побутову хімію свідомо, уважно вивчаючи склад.
- Використовуйте будь-які блага усвідомлено.
- Йдеться про воду, електрику і навіть тепло.
- Головна порада
Купуючи еко або поліетиленові пакети, вибирайте надійного виробника та постачальника, який гарантує не лише якість, а й повну відповідність своєї продукції до норм. Саме таким є торгова марка МПАК!