Шеврони бригад ЗСУ — це символічні емблеми, які наділяють військових ідентифікаційними ознаками їхніх військових підрозділів. Шеврони зазвичай включають в себе назву бригади та її емблему, яка відображає її місію та значення для Збройних Сил України. Вони використовуються для визначення належності військових до конкретних підрозділів, а також для виявлення їхньої ролі та рангу в зоні бойових дій.
Шеврони для військових мають велику важливість, оскільки вони дозволяють ідентифікувати військових підрозділів та визначати належність кожного військового до конкретної бригади. Вони також вказують на роль та ранг військових, що може бути корисним у зоні бойових дій. Шеврони є не тільки символом принадлежності до підрозділу, але й важливим елементом військової культури та ідентичності, що сприяє підтримці духу товариства та відчуттю гордості за службу у Збройних Силах України.
Шеврони мають багату історію та використовуються у військовій сфері протягом багатьох століть. Спочатку шеврони були використані у Франції у XVII столітті, як ознака рангу військових. Згодом шеврони поширилися на інші країни та були використовувані для визначення належності до певного військового підрозділу. Сьогодні шеврони використовуються в багатьох країнах, включаючи Україну, як символічні емблеми, які ідентифікують військових та їхні підрозділи.
Дизайн та кольори шевронів на протязі років змінювалися відповідно до змін в організації військових підрозділів та зовнішнього вигляду військової форми. Українські шеврони розроблялися на основі традиційних елементів національної символіки та інших ідентифікуючих знаків. Наприклад, на початку 2000-х років було введено нові шеврони з гербом України на фоні зеленого шестикутника, а в 2016 році внесено зміни в дизайн шевронів для окремих бригад. Загалом, дизайн та кольори шевронів відображають еволюцію української військової ідентичності та історії бойових дій військових підрозділів.
На сьогоднішній день створено багато нових шевронів бригад, насамперед шеврони бригад ТрО. За основу шевронів ТрО взяті герби областей до яких відносяться бригади.
Шеврони бригад ЗСУ бувають польові та повсякденні. Різниця між польовими та повсякденними шевронами полягає в їх застосуванні. Польові шеврони призначені для використання на військовій формі в умовах бойових дій, тоді як повсякденні шеврони можуть використовуватися на формі поза військовими ділянками, на приклад, на базі, в офісі або на церемоніях.
Для позначення окремих батальйонів кожної бригади шеврони можуть відрізнятись відтінками або елементами зображення. Також різні варіанти шевронів можуть мати офіцери та солдати. Отже, шеврони є не тільки символічною ознакою, але й допомагають зберігати військову ідентичність та належність до певного підрозділу.
Військові героїчно борються за безпеку та свободу нашої країни. Вони ризикують своїм життям, щоб захистити нас, тому важливо проявляти повагу та вдячність до наших військових.